De Aidi of Atlashond hoort bij de dogachtigen, ook wel bij de berghonden. Het zijn erg actieve en besluitvaardige honden. Daarnaast zijn ze ook zeer waaks en levendig. Ook zijn ze erg moedig en onafhankelijk. De honden kunnen als ze goed zijn met kinderen gehouden worden als huishonden.
Bij dit ras gaat het om een erg levendige hond. Het is een hond met veel energie, deze moet hij dan ook goed kwijt kunnen. Verder zijn het ook erg besluitvaardige beesten, ze zin onafhankelijk en dat zorgt er ook voor dat ze graag hun eigen weg gaan. Daarom is het belangrijk dat ze strak worden opgevoed. Zorg dat je van jongs af aan de baas bent over de hond en dan zal de hond je ook gehoorzamen. De honden moeten ook goed gesocialiseerd worden, ze zij wel erg waaks en dat is een positieve eigenschap voor dit ras.
Levendig, onafhankelijk en erg moedig. Ze moeten goed gesocialiseerd worden als men ze als huishonden wil houden. Ook aan kinderen moeten zij dan wennen, over het algemeen zijn deze honden erg waaks en ook geschikt als waakhond. Ze vinden het te gek om lekker buiten te mogen rennen en te mogen werken.
Het zijn echte werkhonden en ze kunnen ingezet worden als waakhond, maar ze kunnen bij goed sociaal zijn ook als huishond worden ingezet.
De honden hebben veel beweging nodig, ze zijn erg actief en daarom is een huis met tuin bij deze dieren echt noodzakelijk. Het gaat er om dat zij iedere dag volop kunnen rennen en het liefst ook een doel hebben, bijvoorbeeld samen trainen of waken.
De vacht is ongeveer 6 cm lang, deze moet wel geborsteld worden. Ook kammen is bij deze honden mogelijk, maar alleen borstelen zou voldoende zijn.
Omgang met kinderen
Als ze goed zijn gesocialiseerd zijn kunnen deze honden samen met kinderen en kunnen ze ook als huishond worden ingezet.
Het zijn echte berghonden, werkhonden. Ze waken goed en als ze sociaal zijn (aanleren vanaf puppietijd) dan kunnen de honden als huishond worden ingezet.
Ze zijn stevig gebouwd. Ze hebben veel haar en als ze zitten dan zie je ook dat het achter allemaal wat hariger en breder is dan aan de voorkant. De oren hangen naast de kop en kunnen een beetje omhoog staan. De ogen zijn wat donker van kleur en ze kijken je echt recht aan.
De honden zijn wildkleurig, ze kunnen wit zijn maar ook zwart en andere kleuren komen voor.
De schofthoogte is ongeveer 62 cm, de teefjes zijn dan wel wat kleiner. Deze bouw is gelijk aan die van de reu maar dan wat lager.
De ogen van deze dieren zijn vaak donker van kleur en de ogen zijn erg sprekend, ze kijken je recht aan en dat kan felheid oproepen.
De vacht is lang en ongeveer 6 cm lang. De haren bevinden zich heel dicht op elkaar waardoor de honden een flinke bos haar hebben en dit is voor hen lekker warm, ze stammen niet voor niets af van de berghonden.
De staart van deze honden is lang. Meestal wordt deze naar beneden gedragen.
Het zijn levendige honden die hun energie kwijt moet kunnen als zij dat kunnen is er niets aan de hand en dan zijn ze je beste vriend! Ze zijn wel graag op zichzelf maar een cursus doet wonderen.
Rasgroep 2: Pinschers en schnauzers, molossers, berg- en sennenhonden
» Sectie Molossers en berghonden
» » Subsectie Type berghond
Een bijdrage van Hondenrassen.nl
Wil je een vermelding op deze pagina of je hond laten zien? Meld je dan aan voor een gratis account!
Aanmelden